Car-Fil

Suyun Tamamını mı Yoksa Bir Kısmını mı Filtrelemeliyim?

 

Birçok gezgin için, karavanlarına giren suyun yalnızca bir kısmını filtreleme ihtiyacı popüler bir seçimdir. Tipik olarak, her zaman filtrelenmesi gereken su, tüketeceğiniz sudur. Tuvalet ve duş tesislerini çalıştırmak için kullanılan su söz konusu olduğunda, birçok kişi bunu filtrelememeyi tercih ediyor.

Bununla birlikte, ülkemizin çoğu bölgelerindeki suda, tüketilmediğinde bile ters reaksiyon gösterebilecek birçok kirletici madde bulunmaktadır. Bazı su yollarında pestisitler ve parazitler bulunabilir ve bunlar cildi tahriş edebilir veya yıkanırken ağız yoluyla vücuda girebilir. Bu nedenle, özellikle bulaşıkları yıkamak, ellerinizi ve vücudunuzu yıkamak ve içmek için kullanılan suları mümkün olduğunca fazla filtrelemek her zaman iyi bir fikirdir.

Bir su filtresini ne sıklıkta kullanacağınıza dair kabaca bir fikre sahip olmak, ihtiyaçlarınız için doğru boyuttaki filtreyi seçmenize de yardımcı olacaktır. Yılda sadece birkaç kez kullanmayı düşünüyorsanız, temel bir su filtreleme sistemi ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.

Suyunuzu Nereden Alıyorsunuz?

Her su kaynağı farklıdır ve bazı su kaynakları diğerlerinden daha fazla filtrelemeye ihtiyaç duyar. Klorlu şehir suyu mu kullanacaksınız yoksa arıtılmamış nehir veya sondaj suyu mu kullanacaksınız? Bölgenin suyu sert mi?

Suda Hangi Kirleticiler Olabilir?

Tortu, pas, yosun, kötü tat, koku, klor, kist parazitler, giardia, cryptosporidium, bakteri, kireç, ağır metaller, florür veya yumuşatıcı, giderilebilen kirletici maddelerden sadece birkaçıdır. Bazı su filtreleri, bu farklı kirleticileri filtrelemede diğerlerinden daha iyidir.

Su Filtresi Mikron Derecesi Nedir?

 

Mikron derecesi, bir su filtresinin çıkarabildiği parçacıkların boyutudur. 1 mikron, milimetrenin 1/1000’ine eşittir. Bu nedenle 5 mikronluk bir filtre, 0,005 mm ve daha büyük olan kirleticileri giderecektir.

Akış Hızı Ne Demektir?

 

Dakikada litre (LPM) cinsinden ölçülür, dakikada filtreden kaç litre su geçebileceğinin ölçülmesinde bir su filtresinin akış hızı. LPM ne kadar yüksek olursa, filtre o kadar fazla su işleyebilir.

Bir Filtre Ne Kadar Kullanılır?

 

Herhangi bir filtrenin toplam filtreleme kapasitesi özelliğine çok fazla önem vermeyin. Bir filtrenin ömrü tamamen filtrelediğiniz suyun kalitesine bağlıdır. Su ne kadar kirli olursa, filtreniz o kadar hızlı tıkanır ve o kadar çabuk temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir.

Ne Kadar Alanınız Var?

Bir su filtresi takmak için ne kadar boş alanınız var ve bunun nerede olmasını tercih edersiniz? Ne kadar boş alanınız olduğunu bilmek, uygun boyut ve amaca sahip bir su filtresi seçmenize veya çoklu su filtresini birlikte kullanmanız gerekip gerekmediğine yardımcı olacaktır.

Dolaplarınızın boyutunu düşünün. Bunların içinde su filtrenizi ihtiyatlı bir şekilde kurabileceğiniz yeterli alan var mı? Belki de ana lavabonun üstüne veya altına kurmayı tercih edersiniz? Bu alanların yükseklik, genişlik ve derinliğine ilişkin birkaç ölçüm yapmak, mükemmel boyuttaki su filtresini seçmenize yardımcı olacaktır.

En İyi Karavan Su Filtresi Nedir?

CRF-MZ-Y, CRF-RC-Y ve CRF-2-SP Tortu Filtreleri – Büyük veya daha küçük tortu ve organik madde parçacıklarını filtrelemek için tasarlanmışlardır. Bir tortu filtresi kullanarak daha küçük parçacıkları filtreleyebilirsiniz ve bu filtreler diğer filtre türlerinin kullanım ömrünü uzatacaktır. Özellikle bulanık su ile karşılaşmayı bekleyenler ve duşta ya da çamaşır yıkamak için kullanacağınız suyun ön filtreden geçirilmesi için tortu filtre sistemi mükemmel bir seçimdir.

CAR-FİL Kamp & Karavan Su Arıtma Sistemleri, farklı fonksiyonlara ve etkilere sahip su filtrasyonu arayanlar için çok yönlü bir çözümdür. Pası, kiri, tortuyu, kötü kokuları, tatları ve kireci filtreleyebilirler. Size tamamen güvenli, sağlıklı kullanma ve içme suyu sağlar.

Car-Fil Kamp & Karavan Su Arıtma Sistemleri

Atilla Mah. İnönü Cad. No: 77/B

Konak / İZMİR

Sohbete Başla
1
Scan the code
Car-Fil Whatsapp Destek Hattımıza hoşgeldiniz.